Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2020
1. Zachęcamy, aby duchowym wyrazem przeżywania Wielkiego Postu był nasz liczny udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 14.15, Drogę Krzyżową w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00 prowadzoną przez mężczyzn i w piątki o godzinie 17.00, oraz o godzinie 19.00, w tym tygodniu prowadzoną przez Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej.
2. W całym Kościele dzisiaj Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach świętych zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godzinie 17.00.
4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy biblijno-liturgicznej.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30 i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. W tym czasie możliwość przystąpienie do spowiedzi świętej. W sobotę o 17.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza Święta w tej intencji.
6. Składamy gorące „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
8. Na stoliku pod chórem są rodzinne skarbonki wielkopostne. Warto je wziąć z kościoła, umieścić w domu w widocznym miejscu i wraz z całą rodziną wrzucać do niej zaoszczędzone pieniądze (rezygnując np. ze słodyczy lub używek). To forma jałmużny wielkopostnej, która będzie przeznaczona przez Caritas na pomoc seniorom, np. na zakupienie im lekarstw. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki pod chórem.
9. Można nabyć kolejny numer „Gościa” i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik dla dzieci „Staś”.
10. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15.00 nasi aspiranci uroczyście zostaną przyjęci i włączeni w posługę ministrancką. Módlmy się o gorliwość dla nich w tej pięknej służbie Jezusowi, przy ołtarzu.
Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia.Poprzednie Ogłoszenia Parafialne

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 28 lutego, godz. 7:03

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS