Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła

12 IX 2021
1. Dzisiaj w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej Uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia pierwszej rocznicy Konsekracji naszego parafialnego kościoła i Odpustu ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Jubileuszowym 175 Roku Jej Zjawienia w La Salette. Księdzu Prowincjałowi Grzegorzowi Zembroniowi MS za przewodniczenie Uroczystościom i wygłoszone Słowo Boże, braciom strażakom, orkiestrze dętej z Mszany Górnej, paniom i dziewczętom niosącym feretrony i figurę M B Saletyńskiej, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i lektorom, oraz ofiarnym paniom.
3. Z racji miesiąca września poświęconemu w naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej, codziennie o godzinie 17 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami, z orędzia Matki Bożej, zakończona Litanią.
4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza i Cypriana, a w sobotę Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
5. W środę połączona z Litanią Nowenna do M. B. Saletyńskiej o godzinie 17.00.
6. W niedzielę 19 września w Bazylice w Dębowcu centralne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Jubileuszowym 175 Roku Jej Zjawienia w La Salette, którym będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce J.E. Ks. abp Salvatore Pennacchio. Z naszej parafii tradycyjnie wyruszymy o godz. 7.00 rano / autobus tradycyjnie pojedzie od góry / w pielgrzymce autokarowej. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii do środy włącznie. Prosimy bezwzględnie dotrzymać tego terminu, ponieważ trzeba zamówić odpowiedni autokar!
7. Nasze Wydawnictwo w Krakowie z okazji 175- tej Rocznicy Objawienia Matki Bożej w La Salette wydało piękną książkę - album o tym wydarzeniu. Jest naprawdę co poczytać i obejrzeć piękne zdjęcia. Można też wykorzystać album jako piękny prezent. Cena 75 zł. Zachęcamy do nabycia na stoliku pod filarem, w zakrystii lub kancelarii.
8. Rada sołecka i pan sołtys zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie, dzisiaj na godzinę 12.00 do remizy OSP.
9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej” z jubileuszowym dodatkiem, „Gościa, Małego Gościa Niedzielnego”, specjalnego numeru „Gościa Niedzielnego” poświęconemu Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej z racji dzisiejszej beatyfikacji w cenie 10 zł, oraz miesięcznika dla dzieci „Staś”.
10. 20 października jest obchodzony europejski Dzień Seniora. Z tej okazji „Stowarzyszenie Łetowianie”, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys wsi wraz z Radą sołecką, Prezes OSP wraz z zarządem oraz ks. proboszcz z radą parafialną zapraszają wszystkich Seniorów na uroczystą Mszę świętą, która odbędzie się 3 października o godzinie 15.00, a po niej na poczęstunek do remizy OSP. Zachęcamy osoby starsze, żeby skorzystały z zaproszenia. Pamiętamy, że Seniorzy poświęcili swoją młodość i siły na wychowanie dzisiejszego pokolenia. To oni są ostoją wiary, kultury i dawnych tradycji, tego choć niematerialnego ale bardzo ważnego dorobku naszego społeczeństwa. Spotkanie i wspólne rozmowy będą okazją do wspomnień oraz przypomnienia, nieco zapomnianych dzisiaj melodii. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę na stoliku pod filarem lub zakrystii. Ze względu na to, że remiza nie jest duża trzeba się śpieszyć, bo może zabraknąć miejsc i trzeba będzie czekać do następnego roku!
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego w Boże miłosierdzie całego tygodnia.Poprzednie Ogłoszenia Parafialne

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 11 września, godz. 11:11

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS