Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu

11 III 2018
1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę „ Laetare” czyli radości.
2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedzielę Droga Krzyżowa po Sumie prowadzona przez mężczyzn i o godz. 14.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 19.00. Dziękujemy za ostatnie prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej o 19.00 młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie i przeprowadzenie tej drogi Krzyżowej naszą młodzież.
3. W środę Mszą św. o godz. 11.00 swoje rekolekcje szkolne rozpoczną dzieci z naszej parafii, a w czwartek Mszą o godz. 17.30 rozpoczniemy rekolekcje parafialne przygotowujące nas do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Grądalski MS z Zakopanego. Otaczamy modlitwa wstawienniczą prosząc Boga o łaskę głoszenia Słowa Bożego, a dla nas o otwarte serca abyśmy to Słowo przyjęli. Spowiedź święta w piątek dla dzieci w godz. 10.15 – 11.00 i w sobotę dla dorosłych w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.30. Bardzo prosimy aby nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Taca z przyszłej niedzieli na zakończenie rekolekcji przeznaczona jest na cele ks. rekolekcjonisty. Bardzo prosimy o liczny udział w rekolekcjach.
4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Bardzo prosimy, aby tę Mszę świętą zostawić dla młodzieży i rodziny bierzmowanych, a wybrać inną godzinę uczestnictwa we Mszy świętej na zakończenie rekolekcji.
5. Droga Krzyżowa w plenerze odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 15.00 po osiedlu Klimki i Adamy. Prosimy o przygotowanie drogi polnej aby można było przejść z dołu Klimków na Adamy. Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy. Pierwsza stacja będzie przy kościele. Nie przygotowujemy następnych stacji. W niedzielę Palmową nie będzie Drogi Krzyżowej po Sumie, ani Gorzkich Żali i Mszy Świętej o 15.00
6. „Bajkowe Przedszkole” w Łętowem ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2018/2019. Karty zgłoszeń do pobrania u pracowników przedszkola.
7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łętowem ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Rodzice dzieci urodzonych w roku 2011 i 2012 proszeni są o zapisanie ich do klasy pierwszej lub oddziału przedszkolnego w terminie do końca marca 2018 r. Karty zapisu dziecka są do pobrania w sekretariacie szkoły.
8. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Kasinki Małej do Kalwarii Zebrzydowskiej lub z Kasinki Małej do Szczyrzyca w dniu 23 marca. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Kasince Małej. Trasa do pokonania nocą to 40 km. Zgłoszenie do udziału przez stronę internetową. Informacje na plakacie.
9. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”.
Aktualne Ogłoszenia Parafialne ⇒

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS