Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła

7 X 2018
1. „Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoja żoną i będą oboje jednym ciałem”. Jezus dzisiaj przypomina nam, a zwłaszcza wszystkim małżonkom o wielkości małżeństwa. Zawierzamy dzisiaj Bogu w Eucharystii wszystkich małżonków naszej parafii.
2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 7.00, a po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Trwają nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedziele o godz. 8.30. W przyszłą niedzielę różaniec prowadzi Róża II. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dla dzieci są specjalne obrazki i plansze. Prosimy również jak to jest w zwyczaju, by spotykać się na modlitwie różańcowej przy kapliczkach.
4. We wtorek spotkanie scholi o godzinie 16.00.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z dziesiątkiem różańca o godzinie 17.00. Zapraszamy młodzież z klas VII i VIII na te nabożeństwa i spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem, które odbędzie się po Mszy świętej.
6. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę Świętem Edukacji Narodowej serdecznie zapraszamy nauczyli, pracowników szkoły i nauczycieli emerytów na nabożeństwo różańcowe, Mszę świętą i potem spotkanie na plebanii w najbliższy czwartek.
7. W nawiązaniu do Listu Ks. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który został odczytany w ubiegłą niedzielę ks. Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza naszą wspólnotę parafialną wraz z dekanatem na uroczystą Mszę świętą 22 października ( poniedziałek ) o godzinie 8.00 upamiętniającą 40-tą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapisy dla chętnych na wyjazd w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. W tym tygodniu w Liturgii:

* We wtorek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
* W sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Wspominamy św. Jana Pawła II i dziękujemy Bogu za Jego Pontyfikat w 40-tą rocznicę wyboru. Jako żywy pomnik została powołana Fundacja Jego imienia wspierająca w edukacji ubogą młodzież. Zechciejmy uczestniczyć w tym dziele składając w przyszłym tygodniu ofiarę do puszek.
10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, miesięcznik patriotyczny „WPiS” i „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”.
Aktualne Ogłoszenia Parafialne ⇒

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS