Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

2 XII 2018
1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. rannej zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Czas oczekiwania na przyjście Pana w Bożym Narodzeniu ale i oczekiwania na ostateczne, powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Przez trzy pełne tygodnie adwentowe uczestnicząc w roratach, potem w Nowennie do Dzieciątka Jezus i spowiedzi świątecznej będziemy otwierać serca aby Pan Bóg w nas zamieszkał na nowo.
3. Od jutra rozpoczynamy Msze święte Roratnie odprawiane o godzinie 17.30. Zapraszamy do udziału w nich nie tylko dzieci i młodzież ale wszystkich parafian. Prosimy, aby dzieci jak do tej pory przynosiły lampiony oraz choinkę wyciętą z papieru, przyozdobioną i podpisaną na drugiej stronie swoim imieniem i nazwiskiem. Choinki posłużą nam do losowania figurek Matki Bożej i św. Józefa, dlatego składamy je przed Mszą Św. pod ołtarzem. Wielkość bombki do 15 cm.
4. Jutro po Roratach spotkanie grupy biblijno-liturgicznej.
5. W czwartek wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Zobaczymy, czy św. Mikołaj lubi dzieci w Łętowem i je odwiedzi.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek od godziny 8.30 odwiedziny chorych, a o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 17.30. W tym czasie sprawujemy też sakrament pokuty. Zachęcamy do licznego udziału aby czystym sercem, w stanie łaski uświęcającej przeżywać czas Adwentu.
7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o 7.00, 9.00 i 17.30.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na ogrzewanie i potrzeby kościoła.
9. Od jutra serdecznie prosimy o wsparcie dla potrzebujących i starszych, samotnych naszej parafii. Dary żywnościowe i inne prosimy aby przynosić na plebanijny ganeczek do 15-go grudnia włącznie.
10. Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć świecę w ramach charytatywnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wspomóżmy potrzebujące dzieci w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Świece otrzymaliśmy w cenie 7 zł. Ofiara dobrowolna.
11. Poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną można nabyć w zakrystii, pod chórem i na plebanii. Ofiara również dobrowolna.
12. W przyszłą drugą niedzielę Adwentu jak co roku ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ” pani Annie Michór za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
14. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 18 grudnia.
15. Składając serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasowe ofiary na zaplanowany remont naszego parafialnego kościoła prosimy o wsparcie tego dzieła w miesiącu grudniu. W związku z tym w najbliższą sobotę i niedzielę Radni Parafialni będą zbierać ofiary odwiedzając Was w domach na poszczególnych osiedlach. Bardzo serdecznie prosimy wszystkie rodziny o solidarność i wpłaty na ten cel. Można również wpłacać na parafialne konto inwestycyjne podane na stronie internetowej parafii.
16. Na stoliku z prasą można nabyć „Gościa Niedzielnego” i saletyńskie kalendarze na przyszły rok. Zainteresowani mogą też wziąć informator o pielgrzymkach naszego saletyńskiego biura podróży.
Aktualne Ogłoszenia Parafialne ⇒

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS