Parafia pw. MB Królowej Polski w Łętowem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII Niedziela Zwykła

5 VIII 2018
1. Historia Izraela pielgrzymującego do Ziemi Obiecanej to historia naszej wędrówki przez życie do Nowego Jeruzalem. Bóg nas prowadzi i troszczy się o pokarm, który jest inny o starotestamentalnej manny. Nowy pokarm syci największe głody. To Eucharystia, pokarm bożych wędrowców. Niech będzie naszym nieustannym pokarmem.
2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna.
3. W miesiącu sierpniu postarajmy się zachować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i ofiarujmy to w intencji wszystkich pielgrzymujących na Jasną Górę, naszych rodzin, a także w intencji Ojczyzny, w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godzinie 17.00.
5. W tym tygodniu w liturgii:

* w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego
* w środę św. Dominika. Prezbitera
* w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, patronki Europy
* w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
w sobotę wspomnienie św. Klary, dziewicyw czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, patronki Europy
6. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wniebowzięcia NMP i Mszy św. przy kapliczce. Proszę o przygotowanie tej Uroczystości mieszkańców Osiedli Michory i Niedojady.
7. Początkiem sierpnia z różnych zakątków Polski wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Również z naszego Dekanatu z Mszany Dolnej 4 sierpnia o godzinie 8.00 wyrusza grupa pielgrzymów w stronę Krakowa, a później do Częstochowy. Jest jeszcze możliwość zapisów w parafii Św. Michała Archanioła.
8. Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu i segregowaniu śmieci wrzucając je w odpowiednie miejsca. Rodzicom przypominany, że wysypane przy kościele kamyczki nie są placem zabaw dla dzieci.
9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”.
Aktualne Ogłoszenia Parafialne ⇒

Baner_LaSalette (280x76px) Credo św. Faustyny - ks. Józef Pochwat SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. STUDIUM «KAZAŃ DO LUDU» ŚW. CEZAREGO Z ARLES - KS. JÓZEF POCHWAT MS