Ogłoszenia parafialne

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH    31 marca – 03 kwietnia  2023 r.

Piątek  31 marca

08.00 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

08.45 –  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

11.15 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

18.30 – Nauka rekolekcyjna dla młodzieży

Sobota  1 kwietnia – Dzień Spowiedzi świętej

08.00 – Spowiedź św.

09.00 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

11.15 – Spowiedź św. i Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

15.00 – Spowiedź św.

17.30 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków i rodziców

Niedziela  2 kwietnia – Dzień wdzięczności za Pontyfikat św. Jana Pawła II

07.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

09.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

10.45 – Msza św. z nauką dla wszystkich

14.15 – Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym

15.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Parafialna Droga Krzyżowa w plenerze

PONIEDZIAŁEK  3 kwietnia

08.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

09.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

10.30 – Spowiedź św. dla chorych

11.00 – Msza św. dla chorych, starszych, samotnych, wdów i wdowców

17.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich, zakończenie rekolekcji i błogosławieństwo

Rekolekcjom będzie przewodniczył Prefekt i Ekonom naszego Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie                ks. Tomasz Pękała MS!

Ofiary zbierane w dniach rekolekcji będą przeznaczone na utrzymanie naszego zakonnego, saletyńskiego Seminarium!

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 26.03.2023 r.

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 14.15.
 2. We wtorek nie będzie już Adoracji ze względu na rozpoczynające się w tym tygodniu rekolekcje. Natomiast po Mszy św. wieczornej odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzież, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.00.
 4. piątek Mszą świętą o godz. 8.00 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku wygłosi ks. Tomasz Pękała MS, prefekt i ekonom naszego Seminarium w Krakowie. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 11.15. O godz. 17.30 Msza św. z nauką dla wszystkich a potem nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
 5. sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 9.00 i 17.30 a po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla małżonków i rodziców. Dla dzieci Msza św. po ich spowiedzi, która będzie od godz. 11.15. Sobota to dzień spowiedzi rekolekcyjnej i wielkanocnej w naszej parafii. Spowiedź będzie  w godz. 8.00 – 9.00 i od godz. 15.00 do 17.30. Prosimy wszystkich o spowiedź w wyznaczonym czasie.
 6. przyszłą, Palmową Niedzielę Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych oraz poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie z procesja dookoła kościoła przed Mszą św. o godz. 10.45. Gorzkie Żale o godz. 14.15. W następną niedzielę zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w plenerze. Połączymy się w ten sposób w modlitwie z wszystkimi w naszej Ojczyźnie, którzy w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w różnych miejscach, będą dziękować Bogu za Pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka, opluwanego i znieważanego w ostatnim czasie w naszym kraju w zaplanowany, perfidny, szatański sposób. Proszę o Wasz liczny udział!
 7. Rekolekcje zakończymy w przyszły poniedziałek Mszami świętymi dla wszystkich o godz. 8.00 i 17.30, Mszą św. dla dzieci o godz. 9.00 i dla chorych i starszych o godz. 11.00. Ofiary zbierane w dniach rekolekcji będą przeznaczone na utrzymanie naszego zakonnego, saletyńskiego Seminarium. Proszę Was o ofiarność.
 8. Zachęcamy do nabycia „Baranków wielkanocnych” w cenie 8 zł. Nadwyżkę przekażemy na zakup żywności na Wielkanoc dla potrzebujących w naszej parafii. Na ten cel możemy też złożyć ofiarę do skarbony z napisem: „Jałmużna”. Zapłaconych Caritasowi diecezjalnemu baranków jest tyle co w ubiegłym roku a jeszcze została prawie połowa ( 50 sztuk )… „Jałmużna gładzi grzechy…”.
 9. Prasa katolicka jest na stoliku z boku kościoła.
 10. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii składamy gorace  „Bóg zapłać”.
 11. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 12.00 w Remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie.
 12. Życzymy Wam obfitego w Boże łaski i miłosierdzie całego tygodnia.